JSME

Jsme

neunavitelné

dobrodružství

jsme

experimentální

mužské i

ženské

jsme

zpráva

hledí

paměť

jsme

monumentální i

kapesní

mánie

jsme

polaroidní

komety

historie

jsme

manželství

wellness

aktualita

jsme pro

každého

vyjímečného

odvážného

zvídavého

matky i

otce

radost

 

auto2

Hana

Fotografií jsem se začala vážněji zabývat při svém studiu na Střední škole uměleckých řemesel kde jsem vystudovala obor Užitá fotografie. Zájem o umění a fotografii mě dále přivedl na Filozofickou fakultu a Institut tvůrčí fotografie. Při mateřské dovolené jsem se vrátila ke studiu a to na Fakultě výtvarných umění v Brně, obor Tělový design, díky kterému jsem měla možnost podívat se na umění z nového úhlu, než na jaký jsem byla zvyklá a posunout se v mé v dosavadní tvorbě.
Kromě fotografování portrétu mě vždy zajímala krajina a subjektivní dokument. Všechen tento zájem se snažím zasadit i do své ateliérové tvorby. Nechci zcela oddělit komerční tvorbu od své vlastní.

~

DraciVejce

Karolína

Do budování fotoateliéru Divého tvora jsem se pustila s kopou energie. Těšila a stále mne těší činnost, o které si myslím, že má smysl. Raduji se z komunikace se svými kolegyněmi a inspirativními návštěvníky našeho ateliéru.

Práce v ateliéru vyžaduje každodenní, jak fyzický tak mentální pohyb a to mi vyhovuje. Ráda se zabývám přípravou podkladů a konceptů pro fotografování, výrobou rekvizit, mapování exteriérů, promýšlím světlo a celkově technickou stránku fotografování a v závěru i postprodukci snímků.

Ráda komunikuji s lidmi, dozvídám se jejich životní příběh.

Mnohaletou zkušenost mám s módou a výrobou rekvizit. Oděvní doplňky jsem zhotovovala pro módu, divadlo i film. Mými zadavateli byli např. Městské divadlo v Brně, (spolupráce 10 let), Česká televize (Četnické humoresky), Liběna Rochová.

Znalost digitálních médií jsem nabyla během studií a pobytů v ateliérech multimédií a grafického designu v ČR a i v zahraničí (UK, Polsko)

Můj zájem o člověka v celé jeho škále – kráse i neřesti, stvrzuje, že jsem absolventkou interdisciplinárního ateliéru Tělový design.

Divý tvor umě slučuje všechny mé dovednosti. Vystudovala jsem textilní průmyslovku v Brně a Fakultu Výtvarných umění.

V současnosti působím jako pedagožka na Střední škole umění a designu, stylu a módy v Brně a na Fakultě výtvarných umění jako asistentka.

Vizuální umění a kulturu podporuji všeobecně. Snažím se svět kultivovat a opravovat. Důležitým tématem je pro mne rodina. Snažím se vyzdvihovat vyjímečné osobnosti a činnosti, které jsou často v rozporu s ekonomickými a mediálními kritérii dneška. Netoužím být objektivní. Na této cestě je mi inspirací moje matka a dcera.

~

file036234

 Barbora

Na začátku mé vášně k fotografování byla změna časoprostoru, která se vykouzlila při promítání rodinných diapozitivů na stěnu “krásného pokoje” v mém dětství.
Vnímat světlo jsem se však učila v lese, když jsem jako malá pásávala krávy.
Po Střední umělecké škole v Brně jsem byla přijata na Reklamní fotografii na Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, kde jsem získala praktické základy fotografie. Prostředí kde bylo možné otevřeně experimentovat také s obsahovou stránkou tvorby, jsem pak nalezla v ateliéru Jany Prekové, později Lenky Klodové na Fakultě výtvarných umění při Vysokém učení technickém v Brně.

Zde jsem se také setkala svým životním partnerem s nímž se mi narodila dcerka a se kterým se věnujeme současnému umění. Vystavujeme, vytváříme online projekty a jsme také kurátoři (SSG, Galerie Umakart).

Zatímco ve Zlíně jsem si osahala praktické způsoby fixace a modifikace světelných paprsků, na FaVU jsem se zabývala světlem jako takovým. Kromě intimních fotografií a instalací s projekcemi, vznikala také abstraktní videa a performance se zrcadly. Nakonec mne hledání čistého vyjádření a analogie s imateriálností, přivedlo k práci se software, wifi, internetem a k tématům např.: víry, důvěry, lidskosti a moci.

Pociťuji však stesk po fotografování jako takovém a v rámci Divého tvora opět popouštím uzdu divé obrazotvorné symbióze světla, tmy, Vaší a mé přítomnosti.

 

~~~

 

Jsme

neunavitelné

dobrodružství

 

jsme

experimentální

mužské i

ženské

 

jsme

zpráva

hledí

paměť

 

jsme

monumentální i

kapesní

mánie

 

jsme

polaroidní

komety

historie

 

jsme

manželství

wellness

aktualita

 

jsme pro

každého

vyjímečného

odvážného

zvídavého

matky i

otce

radost